Kurumumuz kredi hacminin artırılması, kurumumuz ve diğer finans kuruluşları nezdinde ödeme alışkanlığı iyi olan ortaklarımıza daha uygun şartlarla ve daha hızlı kredi kullandırılabilmesi amacıyla, belirli kıstaslar dikkate alınarak ortaklarımıza puan verilmesi uygulamasına geçilmesi, Tarım Kredi Kooperatifleri Erzurum Bölge Birliğine bağlı Kooperatifler tarafından kullandırılan krediler ve kredilerin tahsilatının istenilen seviyeye çıkarmak maksadıyla.

 Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği Krediler ve Finansman Daire Başkanı Ali Rıza AKPINAR, Erzurum Bölge Birliği Yetkilileri ve kooperatif yetkili personelinin katılımıyla 16-17 Temmuz 2020 tarihlerinde toplantı düzenlenmiştir.

Toplantı açılış konuşmasında Bölge Müdürü İsa Güler, “Tarım Kredi Kooperatifleri aracılığı ile ortaklara kullandırılan kredilerin geri dönüşümü, ortakların tarımsal üretimlerini sürdürmesi, ortaklarımıza daha iyi hizmet verilmesi açısından önemlidir. Tarım Kredi Kooperatifi ortakları üzerinde bulunan vadesi geçen alacakların tahsiline özen gösterip, tahsilâta ağırlık vererek satışları artıracak yönde tedbirler almanız Tarım Kredi Kooperatifleri için çok önemlidir. Kooperatiflerimizin tüm faaliyetlerinin yakından takip ederek vadesi geçen alacaklarımızın tahsiline önem vermeliyiz.” dedi.

Toplantıya, Bölge Müdür Yardımcısı Özkan Yıldırım, Bölge Birliği Krediler Yönetmenliği Personeli ve 16.07.2020 tarihinde ki toplantıya Patnos, Göle, Selim, Başgedikler, Iğdır, Horasan, Erzurum, Pasinler Tarım Kredi Kooperatifleri; 17.07.2020 tarihinde ki toplantıya Taşlıçay, Yağan, Hamur, Erzurum, Aziziye, İspir, Pasinler, Tortum, Ardahan Tarım Kredi Kooperatiflerinin yetkilileri katılmışlardır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir